Ana Sayfa EZME MAKİNASI EZME MAKİNASI

EZME MAKİNASI

0

Ürün Üzellikleri

Ezme ve kırma sistemi hem ezme hemde kırma işlemlerinin aynı makinada yapıldığı tesislerdir. Büyük baş hayvan besi çiflikleri ve yem imalatçıları için istenen kapasitede oldukça verimli çalışan kople ezme tesisi kuruyoruz. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçin.

Ürün Resimleri

BÜYÜK BAŞ VE KÜÇÜK BAŞ HAYVAN ÇİFTLİKLERİ İÇİN YEM TESİSLERİ KURULUMU

1 ) YEM KIRMA MAKİNALARI  ( MISIR – BAKLA – BUĞDAY )

2 ) YEM EZME MAKİNALARI    ( ARPA – BUĞDAY )

3 ) YEM KARIŞTIRMA MAKİNALARI (- MİKSER- 500 kg /1000 kg veya istenilen kapasitede )

4 ) YEM SİLOSU

5 ) HELEZON

6 ) ELEVATÖR

7 ) ELEK

8 ) MIKNATIS

 

YEMİN HAZIRLANIŞI :

Kullanacağımız mısırı ilk boşaltma yeri olan trime dökülür.Sonra mısırı siloya almak için sırasıyla elek,ambar alt helezon , elevatör ve ambar üstü helezon çalıştırılır.

Trimden mısır alan elevatörün sürgüsü kaldırılıp ayarlanır ,sisteme mısır verilir.Mısır içerisindeki yabancı maddeler temizlenir.Mısır temizlenmiş olarak siloya alınır.

Yem içerisinde kullanacağımız diğer ürün olan arpa ezmesi de yine ilk boşaltma yeri olan trime dökülür..Yine mamul maddeyi siloya almak için makinalar çalıştırılır.Trim elevatörden arpayı sisteme verdiğimizde ambar altı helezondan su verilip arpanın ıslatılıp tavlanması sağlanır.Arpayı ayrı siloya alıp ertesi güne kadar dinlendirilir.Buğdayda ezme yapılacaksa aynı yöntem tekrar edilir ; kırma yapılacaksa su verilmez.

Ürünlerimizi silodan alırken önce kırma işlemi yapacaksak kırma makinasını ; ezme  yapacaksak ezme makinasını çalıştırırız.Daha sonra ambar üstü helezonu çalıştırıp ürünü kırıcı makinaya getirecek şekilde devir yönünü ayarlanır.Son olarak siloaltı sürgü açılarak sisteme ürün verilir.

Makinalar ürünün kırma büyüklüğü , irmik tanesinden mısırı kaba kırma arasında istenilen kalınlıkta yapabilme özelliğine sahiptir.Kollarda amartisör görevi gören kalın yaylarla desteklidir.Kırma silindirlerin arasına gelen sert malzemeyi yaylar esneyerek geçmesine olanak sağlar.Sabit yataklı sistemlerde ise silindir kolunun kırılmasına, bilye yatağının kırılmasına veya sasenin parçalanmasına sebeb olur.

Sistem kırıcının girişine konulan mıknatıs sayesinde metal parçaların makinaya zarar vermesini önlenmiştir.

Yem için gerekli olan mısır kırması – arpa ezmesi – buğday kırmasını aşağıda verilen rasyonlarda mikserde karıştırılıp yemi hazırlamış oluruz

https://ekicimakinasanayi.com/wp-content/uploads/2012/03/CIMG0484-500x375.jpg

https://ekicimakinasanayi.com/wp-content/uploads/2012/03/CIMG0365-500x375.jpg