Ana Sayfa OTOMASYON Beton hazırlama ünitesi otomasyonu

Beton hazırlama ünitesi otomasyonu

0

BANTLI TARTIM MAKİNASI KULLANIM KLAVUZU

TARTIM MANUEL ,YARI OTOMATİK ve TAM OTOMATİK olmak üzere üç değişik modda çalıştırılabilir.

Anahtar manuel konuma alındığında tüm fonksiyonlar pano üzerindeki butonlardan ve panel üzerindeki butonlardan kontrol edilir.kaba veya ince harç isteği manuel konumda iken yüklenir.otomatik konumda çalıştırılır.

Otomatik çalıştırma iki seçeneklidir. Operatör panelinin ayarlar sayfasından girilmiş olan rakama göre (1 veya 2) otomatik çalışmanın şekli belirlenir.

Yarı otomatik çalışmada , istek yapıldığında tartım hazırlanıp bekler tekrar istek butonuna basılırsa otomatik çalışmaya kalınan yerden devam edilir. Anahtar sıfır konumuna alındığında işlem durur tekrar otomatik konuma alındığında kaldığı yerden işleme devam edilir. Manuel konuma geçildi ise işlemler manuel olarak bitirilmesi gerekir.

Tam otomatik çalışma:  Anahtar otomatik konuma alındığında kaba yada ince istek tuşlarından birisine basılıp işlem başlatılır. 3. bant yapılan istek durumuna göre uygun olan deponun üzerine gider, kum ve çimento tartımları yapılır. Mikser çalışıyor ise Bantlar sırasıyla çalışır. Bant çalışma zamanı doluncaya ve bantta mal belirtilen miktarın altına düşünceye kadar çalışma devam eder bu arada birinci bant çalışmasından itibaren ayarlanan süre sonunda çimento dökülmeye başlar ayarlanan şüre sonunda çimento kapağı kapanır.Kuru karıştırma süresi sonunda belirtilen miktarda su alınır.su vanası otomatik çalışmada manuel olarakta kullanılabilir.su sayacı otomatik konumda otomatik olarak resetlenir. Manuel konumda panelden resetlenebilir. Karıştırma süresi sonunda üçüncü bant çalışır, mikser kapağı açılarak mal dökülür,

ayarlanan süre sonunda kapak kapanır ve bant durur. Anahtar stop konumuna alındığında sistem durur. Tekrar otomatik konuma alındığında kaldığı yerden devam eder.manuel konuma alındığında ise işlemlerin manuel olarak bitirilmesi gerekir.

Panel üzerinde 1adet kaba bir adet ince harç reçetesi hazırlanıp kaydedilebilir. PLC cihazına yüklenen reçete çalışır.yükleme işlemi manuel konumda kaba ve ince istek butonları ile yapılabilir. Ayarlar bölümündeki değerler ise her zaman aktiftir.istenildiğinde değiştirilebilir. Panel üzerinden tartım ölçüm anlık değerleri ve çalışma adımları gözlenebilir.